Příslušenství k oknům

Zákazníkům nabízíme montáž oken od A do Z. K nabízenému sortimentu patří mimo oken, dveří a vrat i veškeré příslušenství ,  jako jsou různé typy stínící techniky pro interiér i exteriér, sítě proti hmyzu a vnitřní a vnejší parapety.

STÍNÍCÍ TECHNIKA

Mezi zákazníky jsou nejčastější a nejoblíbenější horizontální žaluzie. V případě zájmu Vám rádi na naší vzorkovně podáme informace i k ostatním variantám stínění (např. látkové žaluzie plisé, textilní roletky).

Horizontální žaluzie představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany a staly se nedílnou součástí interiéru.Ochraňují nejen proti slunečním paprskům, regulují světlo v místnosti, ale chrání i vaše soukromí. Využití horizontálních žaluzií je mnohostranné. Široká barevná škála dovoluje harmonicky sladit barvy v místnosti s barevnými doplňky a vytvořit tak příjemnou atmosféru dle vašeho vkusu. Výhodou je především jejich jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost.

Vertikální žaluzie jsou hojně používány do komerčních prostor kanceláří, ordinací, prodejen a společenských místností. Jejich předností je schopnost zaclonit velké plochy a přitom celkový dojem z prostoru je provzdušněný a elegantní. Plnohodnotně nahrazují záclony a závěsy. Lamely díky antistatické úpravě a barevné a tvarové stálosti vyžadují minimální nároky na údržbu. V nabídce je široká škála materiálů a barevných odstínů, díky kterýmje snadné vkusně a moderně sladit vaši kancelář či domov.

Venkovní žaluzie. Jedná se o velmi moderní a nejrozšířenější exteriérový stínící prvek. Jsou vhodné pro všechny typy oken rodinných domů, administrativních budov, ale i průmyslových staveb. Široká škála barev a druhů profilů lamel umožňuje velmi efektivně doladit architektonické cítění domu. Plynule regulují sluneční záření pronikající do místnosti a ovlivňují tepelné klima v interiéru. Zákazník si může vybrat ovládání manuální nebo motorové.

Venkovní rolety dokonale a kompletně zastíní interiér. Slouží jako izolační prvek. Snižují hlučnost z okolí, v letních měsících zabraňují přehřívání interiéru a naopak v zimním období zamezují úniku tepla. Tepelnou izolaci zaručují použité materiály, tj. vysoce kvalitní a velmi odolný hliník (plněný polyuretanovou pěnou). Zajišťují  Vám soukromí před pohledy zvědavců, ale tvoří také účinnou překážku pro zloděje. Chrání vaše okna před povětrnostními vlivy a znatelně prodlužují jejich životnost. Z exteriérové stínící techniky jsou velmi oblíbené díky jednoduchému ovládání a montáži. Jsou ovládány buď manuálně s popruhem nebo klikou, nebo elektrickým pohonem s automatickým kontrolním systémem a dálkovým ovládáním, včetně automatiky.

OSTATNÍ

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Sítě proti hmyzu jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí. Síť je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je vyráběna v šedé a černé barvě a na okenním profilu je téměř neviditelná. Je možné zvolit mezi pevnou nebo rolovací sítí, která je upevněna v decentním rámu v barvě dle Vašeho přání a vůbec nenarušuje celkový vzhled okna.

Všechy typy sítí (kromě rolovací) umožňují sejmutí z okna, které také na zimu doporučujeme.

Vnitřní (interiérové) parapety dělíme na vnitřní dřevotřískové parapety, vyrobené z vysoce kvalitní dřevotřísky vyznačující se vysokou odolností a vnitřní plastové parapety, které jsou odolné i proti vodě a vlhkosti zdiva. Vnitřní parapety z dřevotřísky by naopak neměly být dlouhodobě vystaveny vlhkému prostředí, které může působit deformaci materiálu.

Venkovní parapety

Specializujeme se zejména na venkovní parapety hliníkové (ohýbané, protlačované).

Exteriérové ohýbané hliníkové parapety se vyznačují svou nízkou hmotností , příznivou cenou a v neposlední řadě i dekorativním vzhledem.

Venkovní hliníkové protlačované parapety vynikají obzvláště dlouhou životností a vysokou odolností.

Nabídka venkovních hliníkových parapetů obsahuje širokou škálu barevného provedení.

GECCO klapky

Aby v místnosti vládla klimatická pohoda a vyrovnaná vzdušní vlhkost s ohledem na teplotu, lze okna z profilových systémů GEALAN opatřit automatickým větracím systémem GECCO 3. Malá klapka s velkým účinkem dělá z Vašich oken okna s odvětráním, umožňuje průběžnou výměnu vzduchu bez nepříjemného průvanu a snižuje tak i riziko vzniku plísní v ostění. Na rozdíl od spárového větrání (mikroventilace) se tak ale děje při zavřeném okně.